sitene türk bayrağı

   


Metin ALKAN
metin_alkan_20@hotmail.com
15 TEMMUZ UNUTULMAYACAK UNUTTURULMAYACAK
20/07/2022
15 TEMMUZ UNUTULMAYACAK UNUTTURULMAYACAK
Rahman ve Rahum olan Allah'ın adıyla
15 Temmuz Nedir? Bakara 120 : "Dinlerine uymadıkça Yahudiler de Hıristiyanlar da asla senden razı olmayacaklardır. De ki: Doğru yol, ancak Allah'ın yoludur. Sana gelen ilimden sonra onların arzularına uyacak olursan, andolsun ki, Allah'tan sana ne bir dost ne de bir yardımcı vardır."15 Temmuz 2016'da neler oldu?Türkiye'de darbe girişiminde bulunan FETÖ terör örgütünün dış güçler yardımı ile Türkiye'de yapmak istedikleri ihanet girişimleri Türk Milleti tarafından unutulmuyor ve unutulmayacak ve unutturulmayacak.
15 Temmuz Özeti 15 Temmuz darbe teşebbüsü İki yıl önce bugün gerçekleşmişti. Bugün, Türkiye siyasi tarihinin en ağır saldırısına maruz kaldı. Milletimiz bin yılı boyunca Anadolu topraklarında böylesine alçak bir ihanete hiç tanık olmamıştı. İçeriden ve dışarıdan kuşatılmaya ve parçalanmaya çalışan Türk düşmanı güçler hain ve kalleş eylemlerinde de başarılı olamamış ve bundan sonrada olamayacaklardır. Mâide 18 : "Yahudiler ve Hıristiyanlar «Biz Allah'ın oğulları ve sevgilileriyiz» dediler. De ki: Öyleyse günahlarınızdan dolayı size niçin azap ediyor? Doğrusu siz de O'nun yarattığı insanlardansınız. O, dilediğini bağışlar ve dilediğine azap eder. Göklerde, yerde ve ikisinin arasında ne varsa mülkiyeti Allah'a aittir. Sonunda dönüş de ancak O'nadır."
15 TEMMUZ'da Ne Oldu? Çok açık bir ifadeyle, Türk milletinin düşmanları açık bir saldırıda bulunmuştur. Türkiye içinde Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üzerinden ülkemize saldıranlar halkın müthiş bir direnişiyle birlikte geri püskürtülmüştür. Elli yıl boyunca bazı güçler tarafından devlet içine yerleştirilen ihanet şebekeleri Türkiye Cumhuriyeti'ni rehin almaya çalışmıştı.
15 Temmuz nedir? 15 Temmuz darbe girişimi, Fethullahçı Terör Örgütü'ne bağlı olan askerlerin kalkıştığı bir darbe girişimidir. 15 Temmuz Darbe Girişimi halkın ve güvenlik güçlerinin büyük direnişi sonucu engellenmiştir. Mâide 41 : Ey Resûl! Kalpleri iman etmediği halde ağızlarıyle «inandık» diyen kimselerden ve Yahudilerden küfür içinde koşuşanlar(ın hali) seni üzmesin. Onlar durmadan yalana kulak verirler, ve sana gelmeyen (bazı) kimselere kulak verirler; kelimeleri yerlerinden kaydırıp değiştirirler. «Eğer size şu verilirse hemen alın, o verilmezse sakının!» derler. Allah bir kimseyi şaşkınlığa (fitneye) düşürmek isterse, sen Allah'a karşı, onun lehine hiçbir şey yapamazsın. Onlar, Allah'ın kalplerini temizlemek istemediği kimselerdir. Onlar için dünyada rezillik vardır ve ahirette onlara mahsus büyük bir azap vardır." 15 Temmuz 2016 yılında yaşanan bu hain darbe girişiminde başta İstanbul olmak üzere toplamda 48 saat içinde 248 şehit verilmişti. Yine 2196 vatandaş ise yaralanmıştı. 15 Temmuz'da Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki FETÖ mensubu bazı generallerin ve askeri personelin içinde olduğu darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı. İhanet girişimi halkın sokağa çıkmasıyla, TSK içindeki çoğunluğun destek vermemesi üzerine akamete uğradı.
15 Temmuz Gecede ne oldu? Halkın birlik ve beraberlik ruhu ile hareketiyle birlikte 15 Temmuz'da darbe girişimi bertaraf edildi. Şehit Astsubay Ömer Halisdemir, 15 Temmuz darbe girişiminde Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirmek isteyen darbeci general Semih Terzi'yi vurarak darbe teşebbüsünün seyrini değiştirdi. Sosyal devlet anlayışını yok etmeye çalışanlar, tarihinde ilk kez Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni bombaladılar." Mâide 51 : Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Zira onlar birbirinin dostudurlar (birbirinin tarafını tutarlar). İçinizden onları dost tutanlar, onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna yol göstermez."
Diğer taraftan, Türkiye Tarihi'ndeki darbeler arasında bir ilk olarak millete doğrudan ağır silahlarla ateş edildi. Buna rağmen, Türkiye'nin belli yerlerinde Ankara ve İstanbul gibi büyükşehirlerinde ordudaki sızma ve süzme teröristler, millete rağmen darbe yapmak isteyince milletin hışmına uğramışlardır. Millet, tanklar, silahlar, helikopterler ve jetlerin önüne geçerek bu hain kalkışmayı durdurmuştur. Anında teşkilatlanan milletimiz, cesaretini, marifetini birkez daha tüm dünyaya göstermiştir.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Buluşmasında şöyle konuştu:
"Bu millet FETÖ eliyle Türkiye'nin hizaya sokulmasına izin vermemiştir. Bu milletin bir ferdi olmaktan iftihar ediyorum. 15 Temmuz Türk milletinin yeniden dirilişinin, şahlanışının, kendisine yönelen saldırı karşısında tekrar kıyama kalkmasının adıdır. 15 Temmuz tüm Türkiye'nin zaferidir. 15 Temmuz bizimle beraber dünyanın dört bir yanından adalet özgürlük mücadelesi veren tüm mazlumların zaferidir. "Peygamberimiz(SAV)şöyle buyuruyor:
"Kafir olan bir kavmi seven, onlarla dostluk kuran mümin, kıyamette o kafirlere haşrolur." (Taberani).
15 temmuz hürriyet aşığı YÜCE TÜRK MİLLETİNİN, yeniden varlığını dünyaya ispatlaması ve örnek olmasıdır.. Allah CC hainlere bir daha ihanet fırsatı vermesin. METİN ALKAN
EĞİTİMCİ YAZAR

 369 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DİNİMİZDE KUL HAKLARI - 19/04/2024
DİNİMİZDE KUL HAKLARI
ÇANAKKALE GEÇİLMEZ - 18/03/2024
ÇANAKKALE GEÇİLMEZ
ORUÇ AYI RAMAZAN'IN ÖNEMİ - 12/03/2024
ORUÇ AYI RAMAZAN'IN ÖNEMİ
İSRA VE Mİ'8AC - 06/02/2024
İSRA VE Mİ'RAC
EBU UBEYDE BİN CERRAH - 21/12/2023
EBU UBEYDİ BİN CERRAH
ORTAASYADA ANADOLUDA BALKANLARDA AVŞAR TÜRKLERİ - 24/11/2023
ORATASYADA ANADOLUDA BALKANLARDA AVŞAR TÜRKÜLERİ
NAMAHREMDEN SAKINMAK - 29/09/2023
NAMAHREMDEN SAKINMAK
İSLAM DÜNYASININEN HAYIRLI GECESİ. İKİ CİHAN PEYGABERİNİN DOĞUM - 26/09/2023
İSLAM DÜNYASININ EN HAYIRLI GECESİ İKİCİHAN PEYGAMBERİNİN DOĞUMU
MÜSLÜMANA HELAL VE HARAM LOKMANIN ETKİLERİ - 27/08/2023
MÜSLÜMANA HELAL VE HARAM LOKMANINETKİLERİ
 Devamı
LİDER TARIM
 
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam282
Toplam Ziyaret6661441