sitene türk bayrağı

   
 
     
Metin ALKAN
metin_alkan_20@hotmail.com
İŞTE SEN BUSUN
04/07/2015

                                MAKALE

                 İŞTE SEN BUSUN!...

                      Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla

   SEN,
   “Siz insanlar için çıkarılmış en hayırlı bir ümmetsiniz, iyiliği emreder, kötülükten vazgeçirmeğe çalışırsınız…. Çünkü Allah’a inanıyorsunuz..” Fermanının sahibisin!..
   SEN,
   “Alemlere rahmet olarak gönderilen” ve dehşetli mahşer günü herkesin “Nefsi! Nefsi!” diye çırpınacağı  bir zamanda, secdelere kapanıp; “Ümmetimi isterim Ya Rab!.. Ümmetimi bağışlamadıkça kalkmam” diye feryat edecek olan Habib-i Kibriya’nın ümmetisin!..
   SEN,
   Resulullah’ın ashabına; “Orduya yardım ediniz” dediği zaman, bütün servetini alıp getiren ve Peygamberin “Çocuklarına ne bıraktın?..” sorusuna; “Allah’ı ve Resulünü bıraktım Ya Resullullah!” cevabini veren Hz. Ebubekir’in yolundasın!..
   SEN,
   Devlet reisi olduğu halde, içi su dolu bir tulumu sırtına yüklenerek halk içinde dolasan ve oğlunun; “Babacığım, niçin böyle yapıyorsun?” sorusuna; “Oğlum! Nefsimi biraz beğenir gibi oldum.. Onu zelil etmek, gururumu kırmak istiyorum” diyen Koca Ömer’in izindesin!
   SEN,
   Müslümanlar arasında açlığın ve kitliğin hüküm sürdüğü bir zamanda Sam’dan kendisine ait zeytinyağı, üzüm ve buğday yüklü olarak gelen bir deveyi yükleriyle beraber yoksullara tasadduk eden Hz. Osman’ın ardındasın!..
   SEN,
   Cebinde bulunan 4 dirhem servetin 1 dirhemini gizlice, 1 dirhemini açıkca, 1 dirhemini gece ve kalan 1 dirhemini de gündüz , kimsesizlere sadaka olarak veren ve Allah Resulünün; “Neden böyle yaptın ?”sualine “Belki Allah bunların birini olsun kabul eder düşüncesiyle diyen Hz. Ali’yi takip
edensin!
   SEN,
   Allah yolunda cihada çıkan ve karşısında ATLAS Okyanusunu görünce, devesini dizlerine kadar denize sürerek, kılıcını çekip; “Ya Rabbi! Şahid ol! Önüme su uçsuz bucaksız derya çıkmasaydı senin sanini daha ileriye götürürdüm!” diyen mücahitlerin pesindesin!..
   SEN,
   40 sene yatsı abdestiyle sabah namazını kılan İmam-ı Azam’ların, Malazgirt Ovalarında Allah Allah sesleriyle at koşturan ve Anadolu kapılarını müslüman Türklere açan Alp Arslanların arkasındasın!..
   SEN,
   Misafir kaldığı evde gece sabaha kadar ayakta duran ve; “Biz Kur’anın bulunduğu odada ayaklarımızı uzatıp yatmaktan haya ederiz” diyen Osman
Gazilerin torunusun!..
   SEN,
   Resullullah’ın müjdesine nail olup, küfrün doğu kal’asını, İstanbul’u fethederek İslam’a teslim eden, yeni bir cağ açan Fatihlerin, dünyayı  müslümanlardan başkasına dar gören Yavuzların, karaların- denizlerin Hakanı
Kanunilerin neslisin!..
   SEN,
   İstanbul’da okumaya başladığı Ezan-ı Muhammediyeyi, Çaldıran ovalarında bitiren, Tuna’da aldığı abdestin namazını Afrika çöllerinde kılan, Hazer kıyılarında getirdiği tekbir seslerinin yankılarını Viyana kapılarında duyan
kahramanların evladısın!..
   SEN,
    Vatanini, mukaddesatını müdafaa ederken düşman kurşunlarının darbeleriyle bağırsakları delik-deşik dışarıya fırlayan ve bir eliyle onları karnına iterken, diğer eliyle göğsünden bir başka kursunu eliyle çıkarıp, yanında bulunan arkadaşına; “Al arkadaşım! Sağ olur da dönersen, su kursunu oğluma ver! Ve O’na de ki; “Bunu sana baban son nefesinde gönderdi ve O’da ayni şekilde oğluna aktarmazsa hakkimi helal etmem! “ dedi diye ulvi ruh örnekleri veren şehitler kafilesinin çocuğusun!..
   İŞTE SEN BUSUN!..
   Bu altın halkalara eklenebilecek daha binlerce halka içerisinde; Senin cevherin, aslın astarın, esasin budur işte!.. Sen bu kapılar dışında başka bir kapını insani,
Bu altın halkalar dışında başka bir halkanın esiri olamazsın! Namazsız, niyazsız, maneviyatsız, ruhsuz, köksüz, kozmopolit, satılmış olamazsın! Allahsız, Peygambersiz, Kitapsız olamazsın! “Bana dokunmayan bin yıl yasasın!” “Neme lazım” “Evimden uzak” “Her koyun kendi bacağından asılır” gibi yahudi sözlerini ağzının sakızı yaparak, mücadele ve hizmet azmini yitiremezsin! Komsun aç iken, sen tok gezemezsin!  İslam’ın yasak kıldığı günah yuvalarında vaktini öldüremez, aile fertlerini batinin kokuşmuş hayat tarzına uyduramazsın!  Yavrularını çağdaş asrin zihniyetine terkedip, cehenneme talip olamazsın!  Sen kainatın en üstün varlığı olarak yaratıldın, buna layık olarak cennet bahçelerine talip olmalısın..  Hem burada... Hem orada.. YOLUN ACIK OLSUN!.. Allah CC selamı bereketi Rahmeti üzerinize olsun.

                       METİN ALKAN

                    EĞİTİMCİ YAZAR1586 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ZEKATINGEÇERLİLİK ŞARTLARI, ZEKATA TABİ MALLAR - 06/05/2021
ZEKATIN GEÇERLİLİK ŞARTLARI, ZEKATA TABİ MALLAR
İSLAMDA CÜNÜPLÜK,GUSÜL, ORUÇ... - 05/05/2021
İSLAMDA CÜNÜPLÜK, FUSÜL, ORUÇ
İHYA-I ULUMİDDİN'DE ORUÇ - 04/05/2021
İHYAY-I ULUMİDDİN'DE ORUÇ
HARAMLARDAN SAKINAN ORUÇLUNUN SÜKUTU TESBİH, UYKUSU İBADET, DUASI MAKBULVE AMELİ DE MUAZZAF OLUR - 03/05/2021
HARAMLARDAN SAKINAN ORUÇLUNUNSÜKUTU TESBİH,UYKUSU İBADET,DUASI MAKBUL VE AMELİ DE MUAZZAF OLUR
BİZİM ORUCUMUZ - 02/05/2021
BİZİM ORUCUMUZ
BAKARA SURESİ 185. AYET RAMAZAN AYINDA ORUÇ - 01/05/2021
BAKARA SURESİ 185. AYET RAMAZAN AYINDA ORUÇ
RAMAZAN'DA ORUÇ VE İFTAR SOFRASI - 30/04/2021
RAMAZAN'DA ORUÇ VE İFTAR SOFRASI
RAMAZAN ORUCUNU NİYET EDİP, BAŞLANILANORUCU BOZMAK - 29/04/2021
RAMAZAN ORUCUNU NİYET EDİP,BAŞLANILAN ORUCU BOZMAK
SADAKA-İ FITIR - 28/04/2021
SADAKA-İ FITIR
 Devamı
MBS SPOR GİYİM LESCON
TUZCU ISI GRUP
    YÜZDE 20 İNDİRİM   

AYTEKİN TARIM&MARKET

BEBE DÜNYASI
Aktif Ziyaretçi14
Bugün Toplam671
Toplam Ziyaret5669155