sitene türk bayrağı

   


Hüseyin Kaçmaz
hueseyin_kacmaz@web.de
KORNA SESİ !
06/09/2014

Benim gözümden Türkiyedeki sürücüler ve trafik, Avrupadaki sürücüler ve trafik hakkında düşüncelerimi aktaracağım.

   Türkiye ile gelişmiş avrupa ülkeleri  yahut benim yaşadığım Hamburg arasındaki trafik sorununu, sürücülerin uyması gereken kuralları, varsa devletin yapması gereken insanların daha kolay ve daha emniyetli araba kullanmasını sağlayan işaret ve gereçleri ele alırsak,

   Benim yaşadığım ülkede, Hamburgda  KORNA sesini çok ama çok az duyarsınız. Ama Türkiyedeki trafik ila karşılarsak, her an bir korna sesi duyabilirsiniz. Biliyorsunuz, sürekli olarak 73 Desibel ve fazlası insan psikolojisini olumsuz yönde etkilemektedir. Korna sesi ise 80 Desibelden başlıyor. Sürekli korna sesi sağlığa ne kadar zararlı olduğunu kendiniz çıkarabilirsiniz.

  Türkiyede trafik lambaları ve lamba kırmızı yandığında sürücü lambanın neresinde duracak? Lambayı geçipdemi bekleyecek? Yoksa lambanın en az iki metre  uzağındamı duracak? Evet. Türkiyede trafik lambalarının önünde kalınca bir beyaz çizgi YOK. Varsa da lambanın dibinde. Hamburgda ise(  gelenlerin mutlaka dikkatini çekmiştir) iki metre gerisindedir. Önde duran sürücü rahatlıkla görebilecektir. Bu da demek tir ki ikinci, üçüncü araba korna çalmayacaktır. Diyeceksiniz! Türkiyede ne yaparsan yap sürücüler lamba sarı olur olmaz korne çalacaktır. Bana göre, zamanla herkes kurallara alışacak ve uyacaklardır.

Devam edecek.

 15632 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BAYRAĞIMIZ - 11/06/2014
Bayrak biliyorsunuz bir milletin, bir ulusun simgesidir. Göndere çekilen TÜRK BAYRAĞI kurtuluş savaşından sonra asla ve asla yere indirilmemiştir!!!!!!!
TEKNOLOJİ ve ÇAĞ - 08/05/2014
Teknoloji ve Çağ'ın neresindeyiz? Gerçekten Teknolojiyi yakalayabildikmi? 21. Yüzyıl'a ayak uydurabildikmi?
AKIL TUTULMASI - 06/04/2014
AKILV TUTULMASI
LİDER TARIM
 
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam108
Toplam Ziyaret6678879