sitene türk bayrağı

   
   

    

Bu Sistemle Yazışmalar Hızlı ve Tasarruflu Olacak

İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat Tokyay, Bakanlığın sürekli yenilik ve değişiklik içinde olduğunu daha önce uygulamaya konan mebbis ve e-okul gibi uygulamalar ile birçok iş ve işlemin şeffaf ve hızlı bir şekilde yapılabildiğini söyledi.

Bu Sistemle Yazışmalar Hızlı ve Tasarruflu Olacak

İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat Tokyay, Bakanlığın sürekli yenilik ve değişiklik içinde olduğunu daha önce uygulamaya konan mebbis ve e-okul gibi uygulamalar ile  birçok iş ve işlemin şeffaf ve hızlı bir şekilde yapılabildiğini söyledi.

Fatih Projesi, EBA, Destekleme Kursları, ücretsiz ders kitapları gibi etkili çalışmalar ile okulların arasındaki fırsat eşitliği sağlanmıştır. Artık şehir merkezindeki okulumuzda hangi imkanlar varsa en uzak mahallemizde de aynı hizmetler verilebilmektedir.

Döküman Yönetim Sistemi (DYS) ile Kurumumuz ve okullarımız arasındaki yazışmalar çok hızlı bir şekilde yapılabilecek hem zamandan büyük tasarruf sağlanırken hem de kağıt ve sarf malzemelerine ihtiyaç büyük miktarda azalacak. Yeni yazışma sisteminin ilçemize de hayırlı olmasını diler, seminerimizin başarılı bir şekilde tamamlanmasını dilerim, dedi.

Kurum ve okullar arası resmi yazışmaların bilgisayar üzerinden yapılmasına yönelik Bakanlığımız tarafından hazırlanan program, pilot İl olarak seçilen İlimizde Şubat ayı itibari ile okullarımızda da kullanılmaya başlanacak. Döküman Yönetim Sisteminin sorunsuz bir şekilde kullanılması için düzenlenen seminerde, Bilgi İşlem personelimiz Mehmet Arslan Okul Müdürlerimize eğitim vermektedir.

Acıpayam Gazetesi.com

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Kır Düğün Bahçesi

        REZERVASYON BAŞLAMIŞTIR.
BEBE DÜNYASI
CURAVCI DOĞALGAZ

Kombi ve Panellerde,
Petek Çeşitlerinde

Acıpayam’lılara özel
uygun
fiyat ve
ödeme koşulları.

Güngör Anahtar & Hırdavat
FOTO GÜLÜMSE

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi11
Bugün Toplam630
Toplam Ziyaret4305663