sitene türk bayrağı


 
Acıpayam’lı Gamze’ye Yardım Eli Uzatalım

Denizli'de vücudunda şişlik nedeniyle hastaneye kaldırılan ve muayene sonrası Primer pulmoner hastalığı teşhisi konulan 6 yaşındaki Gamze Yıldırım kalp ve akciğer nakli bekliyor.

 Acıpayam’lı Gamze’ye Yardım Eli Uzatalım 

Denizli'de vücudunda şişlik nedeniyle hastaneye kaldırılan ve muayene sonrası Primer pulmoner hastalığı teşhisi konulan 6 yaşındaki Gamze Yıldırım kalp ve akciğer nakli bekliyor.

Acıpayam ilçesinde babaannesinin yanında kalan Gamze Yıldırım 1 sene önce vücudunda meydana gelen şişlikler nedeniyle hastanedeki muayene sonrası acilen yatışına karar verildi.

Apar topar Denizli Devlet hastanesine kaldırılan minik gamze, hastalığının daha iyi araştırılması için Pamukkale Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümüne kaldırıldı. Burada yapılan muayyenin ardından Primer pulmoner hastalığı (Akçiğer yüksek tansiyonu) teşhisi konuldu. 1 seneden beri Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde tedavi gören Gamze, gereken kalp ve akciğer bulunmazsa hayatını kaybedecek.

DAYISI VE YENGESİ BAKIYOR

Anne ve babasının ayrı olduğu minik Gamze’ye, babası çalışmak zorunda olduğu için Denizli’de oturan dayısı İbrahim Ekinci ve yengesi Ümmühan Ekinci bakımını üstlendi. İki kardeşten küçüğü olan minik Gamze’nin 10 aydır bakımını üstlenen Yenge Ekinci, kendi çocuğum gibi bakarım önemli olan yaşaması gerektiğini söyledi.

Dayı İbrahim Ekinci ise, "10 aydır Gamze için çırpınıyoruz. Gereken ilaç masraflarını karşılamakta zorlanıyoruz. İlaçları çok pahalı bulmakta güçlük çekiyoruz. Babasının durumu ortada bizimde imkanlarımız kısıtlı, Denizlili hayırseverlerden destek bekliyoruz. Pamukkale Üniversitesi hastanesi 2 kat 203 nolu odada Gamze çaresizce ona verilecek kalp ve akciğeri bekliyor " dedi.

SIRAYA ALINDI UYGUN DONERİ BEKLİYORUZ

1 yıldır tedavisini üstlendiğini belirten Çocuk Sağlığı Hastalıkları Uzmanı Doç.Dr. Mustafa Doğan, “Hastalığın iyileşmesi için gereken kalp ve akciğer nakli gerekiyor, Türkiye’de gerekli birimlerle irtibata geçildi. Nakil için Gamze Yıldırım sıraya girdi. Uygun doner bulunursa tedavisi uygulanacak. Biz bize düşen tüm tedaviyi uyguladık ve uygulamaya devam ediyoruz. Ne kadar bir ömrünün olduğunu söylemek yanlış olur fakat gereken naklin olması şart" dedi.
( İbrahim Ekinci telefon 0-536 851 39 69 Gamze'nin dayısı)


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TUZCU ISI GRUP
    YÜZDE 20 İNDİRİM   

     

AYTEKİN TARIM&MARKET

Aktif Ziyaretçi12
Bugün Toplam61
Toplam Ziyaret5261048