sitene türk bayrağı

 


Karakuzu'ların 100 yıllık bakkallık serüveni

Denizli'nin Serinhisar ilçesinde büyük AVM'lere ve marketlere inatla direnen Karakuzu bakkalı tam 100 yıldır devam ediyor.

Karakuzu'ların 100 yıllık bakkallık serüveni

Denizli'nin Serinhisar ilçesinde büyük AVM'lere ve marketlere inatla direnen Karakuzu bakkalı tam 100 yıldır devam ediyor.

3. kuşak nesil olan  Osman Karakuzu  bu bakkallık mesleğinin dedesi merhum Hafız Mustafa Karakuzu'nun 36 sene aralıksız sürdürdüğü bakkalı oğlu Ali Karakuzu 35 sene çalıştırdıktan sonra 3. nesil olan Osman Karakuzu'ya devretti. Torun Osman Karakuzu bakkalı 29 senedir çalıştırmaya devam ediyor.

Osman Karakuzu, yaptığı açıklamada '' Bakkallık dedemden babama, babamdan da bana miras kaldı. Ben de dede ve baba mesleği diye son temsilcisi olarak devam ettiriyorum. Benden sonra devam ettirileceğine inanmıyorum çünkü günümüz ticaret şartları çok değişti küçük bakkalların yaşama şansı hemen hemen ortadan kalktı. Benim bu işi sürdürmemin sebebi ise  deden ve babadan yadigar olduğundan dolayı bir türlü bırakmaya kıyamadım.

Dedem Hafız Karakuzu'nun babama ve babamdan da bana geçen tek şey doğru ve dürüst ticaret yapmak. Ben çizgimi, atamdan aldığım gibi devam ettirmeye çalışıyorum. Serinhisar ilçemiz yakın zamana kadar küçücük bir beldeydi. İlçemizin insanlarının 7 den 70e herkesi tanırız. Herkes de Karakuzu'ları iyi tanır. Kimseye bir yanlışımız olmadı çok şükür, kimsenin de bize olmadı'' diye konuştu.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ay Yıldız Pide Aile Restorant
Cihan Pütkül  Tel. 0.536 613 18 10
    Oğuz Mah. Yol Kavşağı   Acıpayam


     
AYTEKİN TARIM&MARKET

Aktif Ziyaretçi16
Bugün Toplam1240
Toplam Ziyaret4883739