sitene türk bayrağı   

ACIPAYAM’DA İŞARET DİLİ KURSU İLGİ GÖRÜYOR

Acıpayam Engelliler Derneği tarafından başka dillerde konuşan ve ellerin konuştuğu işaret diline halkın yoğun ilgisi üzerine Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile işbirliği halinde dernek merkezinde 1. seviye işaret kursunun ikincisi açıldı.

ACIPAYAM’DA İŞARET DİLİ KURSU İLGİ GÖRÜYOR

Acıpayam Engelliler Derneği tarafından  başka dillerde konuşan ve ellerin konuştuğu işaret diline  halkın yoğun ilgisi üzerine Halk Eğitimi Merkezi  Müdürlüğü ile işbirliği halinde dernek merkezinde 1. seviye işaret kursunun ikincisi  açıldı.

Özellikle gençlerin ilgi gösterdiği işaret diline kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurların daha çok katılmasını istediklerini söyleyen Yıldıray KOŞAR, toplumun tüm kesimlerine hizmet ilkesi doğrultusunda işaret dili öğrenmenin büyük önemi vardır. İşitme engellileri anlayabilmek için işaret dilini bilmek gerekiyor. Toplumda duymayan ve konuşamayan insanlarla iletişim kurmak çok önemli. Amacımız, işitme engellilerin dünyasına girebilmek, onların eli, kulağı, dili olabilmek" dedi.

Acıpayam Engelliler  Derneğinde devam eden işaret dili kursunu Acıpayam Kaymakamı Karahan Daştan,  Gazrnizon Komutanı Binbaşı İsmail Güdül , Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan , İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat  Tokyay ziyaret ederek  kendilerine destek verdi.

İşaret  Dili Öğretmeni Selma Sönmez  tarafından  verilen  kurs  5 Haziranda sona erecek. Katılımcılara  Cumartesi ve Pazar günleri toplamda 70 kişiye  10 saat eğitim veriliyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TUZCU ISI GRUP
   YÜZDE 20 İNDİRİM 

     
AYTEKİN TARIM&MARKET

Aktif Ziyaretçi9
Bugün Toplam247
Toplam Ziyaret4997846