sitene türk bayrağı   

Akalan Barajının Sorumluluğu Oy Birliği İle Kabul Edildi

Acıpayam Sulama Birliği olağanüstü meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Akalan Barajının Sorumluluğu Oy Birliği İle Kabul Edildi 

Acıpayam Sulama Birliği olağanüstü meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Acıpayam Sulama Birliği Meclisi; DSİ tarafından inşa edilen Akalan Barajı ve Akalan Ovası Sulamasının İşletme, bakım ve yönetim sorumluluğunun devir alınması ve tüzük değişikliği maddelerini görüştü.

Meclis toplantısında yapılan görüşmeler sonucunda Akalan Barajı ve Akalan Ovası Sulamasının İşletme , bakım ve yönetim sorumluluğunun Acıpayam Sulama Birliği tarafından devir alınması ve gerekli tüzük değişikliği oybirliği ile kabul edildi.

Birlik Başkanı Kadir TIKAÇ, Yönetim Kurulu Üyeleri Muhammet DEYNELİ, Muzaffer YILMAZ, Reşat ALKAYA ve Kemal ÇAKIR, Birlik Müdürü İbrahim Tuncer ADAY toplantıda hazır bulundular. Toplantıya gözlemci sıfatı ile DSİ 212 Şube Müdürlüğü’nden Kemal TASALI,Osman EJDER katıldılar.

DSİ İşletme Mühendisi Kemal TASALI Akalan Barajı ve Sulamasıyla ilgili olarak şu bilgileri verdi;

Akalan Barajı sulama amaçlı, göl hacmi 5,35 milyon metreküp kapasiteli, 5,0 milyon metreküp kullanılabilir su kapasiteli, sulama alanı 746 hektar,31.110 metre HDPE boru döşendiğini, 147 sanat yapısının bulunduğunu,barajda 09.03.2016 tarihi itibariyle 0,5 milyon metreküp suyun mevcut olduğunu,barajın işletmeye açılmadan belli kodlardaki su yüksekliklerinde kontrollerin yapılacağını belirtti.

Birlik Başkanı Kadir TIKAÇ, toplantıda alınan kararların hayırlı olmasını dileyerek toplantıyı sona erdirdi.

ACIPAYAM GAZETESİ.COM


 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TUZCU ISI GRUP
   YÜZDE 20 İNDİRİM 

     
AYTEKİN TARIM&MARKET

Aktif Ziyaretçi11
Bugün Toplam237
Toplam Ziyaret4997836