sitene türk bayrağı

      

    

Yeni yapılan Acıpayam Devlet Hastanesi hizmete girdiğinde bölge hastanesi konumunda olacağı bildirildi.

YENİ YAPILAN ACIPAYAM DEVLET HASTANESİ AÇILIYOR

Yeni yapılan Acıpayam Devlet Hastanesi hizmete girdiğinde bölge hastanesi konumunda olacağı bildirildi.

Ak Parti Acıpayam İlçe Başkanı Hüseyin Dağ yaptığı açıklamada yeni yapılan Acıpayam Devlet Hastanesinin taşınmaya başladığını söyledi.

Hastane ile ilgili bilgi veren Hüseyin Dağ, Gazeteci Ramazan Alkan'a yaptığı açıklamada “Yeni hastanemiz 100 yataklı ve yaklaşık 18.000 m2 kapalı alana sahip. Odalar tek ve iki kişilik. Odalarda tuvalet, banyo, telefon, internet, televizyon, buzdolabı var. Kısacası otel konforunda bir hastane olacak. Hastanemiz sadece Acıpayam’a hizmet vermeyecek, bir bölge hastane hüviyetinde olacak” dedi.

Yeni hastane Acıpayam’ın komşuları olan Çameli, Serinhisar ilçeleri ile ayrıca Burdur’a bağlı Çavdır, Gölhisar ve Yeşilova ilçelerden gelen hastalara da hizmet verecek diyen Dağ “Yaklaşık 150.000 kişi bu hastanemizden hizmet alacak.

Hastanemizde 9 yataklı erişkin yoğun bakımı, 8 yataklı yeni doğan yoğun bakımı, 4 ameliyat salonu, 15 cihaz kapasiteli diyaliz merkezi, 9 diş polikliniği, 1 diş protez laboratuarı var. Mikrobiyoloji, Biyokimya, ve Patoloji laboratuarları, radyoloji bölümünde 2 röntgen, 1 Emar ve 1 Tomografi odası bulunmaktadır”

Bizler bundan sonra bu güzel binamıza burada hizmet verecek doktorlarımızı ve diğer sağlık çalışanlarını bekliyoruz diyen Dağ, “Ayrıca hastanemizin tıbbi cihaz noktasında eksiği olmadan hizmet vermesi en büyük temennimiz. Umuyorum en kısa zamanda bu güzel hastanemize Tomografi cihazımız gelir ve hastalarımız bu hizmeti almak için Denizli’ye gitmek zorunda kalmazlar” diye konuştu.

Ak Parti Acıpayam İlçe Başkanı Hüseyin Dağ yaptığı açıklamanın devamında şöyle dedi; öncelikle 2002 yılından beri sağlık hizmetlerinde Türkiye’yi çağ atlatan Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu’na ve bir önceki Sağlık Bakanımız Sayın Recep Akdağ’a teşekkür ediyorum. Acıpayam olarak bu hizmetin Acıpayam’a kazanılması noktasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

RAMAZAN ALKAN
ACIPAYAMPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   4243 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
CURAVCI DOĞALGAZ
AYDIN TEKNİK
BEBE DÜNYASI
FOTO GÜLÜMSE

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi14
Bugün Toplam894
Toplam Ziyaret4184666