sitene türk bayrağı

  
  

Denizli Horozu Yetiştiricileri Derneği Başkanı Hasan Sağlam, şehrin simgesi horoz ve tavuğu yetiştiren 20 üyenin, belediyenin açtığı "Evcil Hayvan Yetiştirme" kursuna katılmasına karar verdiklerini söyledi.

Denizli Horozu Yetiştirmek İçin Kurs Açılıyor
Denizli Horozu Yetiştiricileri Derneği Başkanı Hasan Sağlam, şehrin simgesi horoz ve tavuğu yetiştiren 20 üyenin, belediyenin açtığı "Evcil Hayvan Yetiştirme" kursuna katılmasına karar verdiklerini söyledi.

Denizli Horozu Yetiştiricileri Derneği Başkanı Hasan Sağlam, şehrin simgesi horoz ve tavuğu yetiştiren 20 üyenin, belediyenin açtığı "Evcil Hayvan Yetiştirme" kursuna katılmasına karar verdiklerini söyledi. İki ay önce kurulan dernek, ilk üye toplantısını yaptı. Toplantıya, çeşitli mahallelerde Denizli horozu ve tavuğu yetiştiren 30 üye katıldı.

Toplantıda konuşan Başkan Sağlam, Denizli horozu ırkını saf olarak korumak isteyen üyelerin, birbirleriyle damızlık horoz ve tavuk takaslarıyla takviyesi yapmasını istediklerini söyledi. Sağlam, "Daha da iri, gösterişli ve yüksek ötümlü Denizli horozları yetiştirmek temel amacımızdır. Bunun için bilgiye ve donanıma ihtiyaç vardır.
Üyelerimizin bilinçli üretim yapması ve saf ırkın korunması için ilk etapta 20 kişinin, belediyenin açtığı kursa katılmasına karar verdik. Sonraki dönemlerde diğer üyelerimiz de katılacak." dedi.
Uzun ötüşü ve parlak tüyleriyle ünlü Denizli horozunun ırkının korunması için dernek olarak daha hassas davranacaklarını dile getiren Hasan Sağlam, "Şehirleşmenin getirdiği zorluklarla ne yazık ki arı Denizli horozu yetiştirenlerin sayısı ve meraklılar her geçen gün azalıyor.
Şehrimizin sembolü horozumuzun ırkını koruyup saf olarak gelecek nesillere aktarmayı amaçlıyoruz." diye konuştu.

Dernek Başkan Yardımcısı Yücel Işık da, "Amacımız birbirimizle yarışmak, birbirimizi kötülemek, daha fazla paralara horoz satmak değil. Başka üreticiyi ve hayvanını kötülemeden, yalan söylemeden, birbirimize yardımcı olarak Denizli horozunun neslini korumaktır. Dernek üyeleri olarak arı ırkın korunması için elimizden geleni yapacağız. Meraklılarına da gerçek Denizli horozlarını ve tavuklarını vereceğiz." dediPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   3174 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
REKLAMLAR

ASLI BADE RESTAURANT

DAMAĞINIZIN TADINI
BİZDE BULACAKSINIZ 

ELİF OTO LASTİK

AYTEKİN TARIM&MARKET

 

FACEBOOK SAYFAMIZ

GAZETELER

Gazeteler

Hürriyet Sabah Milliyet
Star Cumhuriyet Radikal
Yeni Şafak Türkiye Gözcü
Akşam Zaman Posta

 

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar2.982.992
Euro3.33263.346
DMCA LİSANSI

DMCA.com

Bu sitedeki tüm içerik DMCA lisansıyla korunmaktadır.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi13
Bugün Toplam1753
Toplam Ziyaret1760433
Devlet Hastanesi
YAYIN İLKELERİMİZ