sitene türk bayrağı

Tavas’ta İstihdama Dev Adım

07/01/2021

Denizli’nin Tavas ilçesinde Tavas Belediyesi tarafından 2017’de hizmete giren kapalı pazaryeri, ihale ile kiraya verildi. 5 bin 500 metrekare alana sahip olan pazaryerine Deniz Tekstil tarafından fabrika yapılacak.

Tavas’ta İstihdama Dev Adım

Denizli’nin Tavas ilçesinde Tavas Belediyesi tarafından 2017’de hizmete giren kapalı pazaryeri, ihale ile kiraya verildi. 5 bin 500 metrekare alana sahip olan pazaryerine Deniz Tekstil tarafından fabrika yapılacak.
Hizmete girecek olan fabrika ile 500 kişiye istihdam sağlanacak. Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, ilçenin kalkınması adına önemli bir adım attıklarını söyledi.

Tavas Belediyesi tarafından 2017 yılında hizmete alınan ilçe çevre yolu üzerinde bulunan kapalı pazaryeri, istihdam kapısı olmaya hazırlanıyor. Tavas Belediyesi, 5500 m2 kapalı alanın ihalesini yaparak, Deniz Tekstil ile sözleşmesini  imzaladı. En az 500 kişiye istihdam sağlayacak olan tekstil fabrikası en kısa sürede hizmet vermeye başlayacak.

Tavas’a birbirinden  değerli projeler kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık “Bu kutlu görevi devraldığımız günden bu güne hemşehrilerimiz için gece gündüz demeden çalışıyoruz. İlçemizin gelişmesi, kalkınması, vatandaşlarımızın refah seviyesinin yükselmesi, yaptığımız ve yapacak olduğumuz hizmetlerden en iyi şekilde yararlanmaları için çalışmalarımız devam ediyor.

İLÇENİN KALKINMASINA İMKAN SAĞLAYACAK

Ekonomiye katkı yapmanın yanında, çok sayıda hemşehrimize istihdam sağlayacak olan tekstil işletmemizin faaliyete geçmesi için ilk adımı attık. Yapmış olduğumuz ihaleyle İlçe merkezimizde bulunan 5500 m2 kapalı alanı Deniz Tekstil’e kiraya verdik, sözleşme imzaladık. Üretime dayalı tekstil işletmemizin faaliyete geçmesi ile beraber işsiz olan kardeşlerimizin iş sahibi olmaları, meslek edinmeleri ve elde edecekleri gelirle aile bütçelerine destek olmalarını sağlayacağız.

İlçemizi her alanda ileriye taşımak, yaptığımız hizmetlerle birlikte hemşehrilerimizin yüzlerini güldürüp hayır dualarını almak bizim için her zaman gurur kaynağı olacaktır. Bizler de vatandaşlarımızdan aldığımız güçle Tavasımıza birbirinden değerli hizmetlerin ve projelerin kazandırılması için azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Projemizin İlçemize kazandırılmasında büyük destek ve katkıları olan Önceki Dönem Ekonomi Bakanımız, hemşehrimiz Sayın Nihat Zeybekci’ye, Deniz Tekstil sahibi Derya Baltalı’ya ve bu süreçte yanımızda olan Meclis üyelerimize teşekkür ederim. Kurulacak olan tekstil işletmemizin Tavasımıza hayırlı olmasını dilerim” dedi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Aktif Ziyaretçi16
Bugün Toplam1152
Toplam Ziyaret5564413