sitene türk bayrağı
 
Merkezefendi Belediyesi’nden Görme Engellilere Akıllı Baston

15/10/2020

Merkezefendi Belediyesi, ‘Sosyal Belediyecilik’ anlayışı ile hizmetlerine devam ediyor.

Merkezefendi Belediyesi’nden Görme Engellilere Akıllı Baston

Merkezefendi Belediyesi, ‘Sosyal Belediyecilik’ anlayışı ile hizmetlerine devam ediyor.
Bu kapsamda 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Görme Engelliler ve Güvenlik Günü’nde, 40 görme engelli bireye akıllı baston hediye edildi. Merkezefendi Kültür Merkezi Petek Salon’da gerçekleştirilen programa Merkezefendi Kaymakamı Dr.Adem Uslu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, Merkezefendi Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özdilek Koçoğlu, WeWalk akıllı baston teknoloji şirketinin kurucu ortağı Kürşat Ceylan, Altı Nokta Körler Derneği Denizli Şube Başkanı Av.Reşat Göcen ve görme engelli vatandaşlar katıldı. Türk mühendisler tarafından geliştirilen dünyanın en akıllı bastonu WeWalk’da, göğüs ve baş hizasında önüne çıkabilecek tabela, direk, ağaç dalı gibi engelleri kolaylıkla algılama ve uyarma, Bluetooth ile cep telefonundaki WeWalk uygulamasına bağlanarak diğer mobil uygulamalara entegre olabilme, navigasyon ve erişilebilir toplu taşıma özelliği bulunuyor.

“ENGELLİ HEMŞERİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ” 

Engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak adına çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Bu akıllı bastonlar hayatınızı çok daha kolaylaştıracak. Sizin düşmenize, yaralanmanıza, çarpmanıza engel olarak sizlere konfor sağlayacak. En önemlisi de sizlerin özgür ve bağımsız şekilde hareket etmenizi kolaylaştıracak. Sizin yaşamınızı kolaylaştırmak adına bizler de elimizden gelen desteği sağlıyor, yerel yönetimlere düşen görev ve sorumlulukları biliyoruz. Bu anlamda elimizden gelen desteği yapmaya devam edeceğiz. Bizler göreve geldiğimiz tarihten itibaren engeli ne olursa olsun Merkezefendi’de yaşayan bütün engelli hemşerilerimizin yanında olmaya gayret gösterdik. Yeni yaptığımız ya da revize ettiğimiz yollarımızı, kaldırımlarımızı özellikle sizin kullanabilmeniz için gereken özeni gösterdiğimizi belirtmek istiyorum” dedi.

“GÖRME ENGELLİ OLMAK BİR EKSİKLİK DEĞİLDİR” 

Akıllı yöntemlerle daha fazla buluşmayı ve engellerin aşıldığı bir dünya dileyen Altı Nokta Körler Derneği Denizli Şube Başkanı Av.Reşat Göcen ise, “Bugün bizim için çok önemli bir gün. Beyaz Baston, biz görme engellilerin bağımsızlığının ve özgürlüğünün yegane sembolüdür. Görme engelli olmak bir eksiklik değildir. Bizlerin hayatını kolaylaştırmamak, bir eksikliktir. Birçok özelliği bulunan akıllı baston ile bizleri buluşturan Merkezefendi Belediye Başkanı şeniz Doğan’a ve destekçilere teşekkür ediyorum. Hepimizin, teknolojinin sağladığı akıllı yöntemlerle daha fazla buluştuğu ve engelleri aştığımız güzel bir dünya diliyorum” dedi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
HAKAN AVM

 Eski Kasaplar Sokağı                  ACIPAYAM
TUZCU ISI GRUP
    YÜZDE 20 İNDİRİM   

     
Aktif Ziyaretçi11
Bugün Toplam153
Toplam Ziyaret5460226