sitene türk bayrağı
 
KOPAN PARMAKLAR İÇİN DENİZLİ’DEN İZMİR’E GİDİLDİ !

08/12/2019

Acıpayam İlçesindeki bir meslek lisesinde okuyan genç öğrenci, staj gördüğü işyerinde geçirdiği iş kazası sonrası az kalsın iki parmağını kaybediyordu.

KOPAN PARMAKLAR İÇİN DENİZLİ’DEN İZMİR’E GİDİLDİ !

Acıpayam İlçesindeki bir meslek lisesinde okuyan genç öğrenci, staj gördüğü işyerinde geçirdiği iş kazası sonrası az kalsın iki parmağını kaybediyordu.

İddiaya göre, Acıpayam İlçesi, Yazır Mahallesinde ikamet eden ve Acıpayam İlçesindeki bir meslek lisesinde okuyan 17 yaşındaki Furkan Doğan, staj gördüğü işyerine gitti.

Burada çalışırken henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı iki parmağını çalıştığı makineye kaptırdı. Makine genç öğrencinin iki parmağını kopardı. İşyerinde bulunan mesai arkadaşları hemen genç öğrencinin yardımına koştu. Sağlık ekiplerine haber verildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralanan genç öğrenciye ilk müdahaleyi yaptıktan sonra Pamukkale Ünü,versitesi Hastanesine kaldırdı. Genç öğrencinin eli ve kopan parmakları hemen steril bir ortamda korunmaya başlandı.

Amaliyatın zorlu olması ve kopan parmakların yerine dikilmesi için vakit kaybetmeden genç öğrencinin İzmir’de bulunan bir özel hastaneye gitmesi gerektiği kararı verildi. Durum ailesine bildirildi. İnşaat işçisi olan baba Ramazan Doğan, işini gücünü bırakarak oğlu ile birlikte İzmir’e sevk edildi.

Burada ameliyata alınan genç öğrenci Furkan Doğan, başarılı bir operasyon geçirdi ve kopan iki parmağı başarılı bir şekilde yerine dikildi. Müşaide altına alınan genç öğrencinin sağlık durumunun iyi olduğu ve daha da iyiye gittiği haberi ile Acıpayam İlçesinde bulunan başta ailesi, okul arkadaşları ve iş arkadaşları büyük sevinç yaşadı.

Maddi sıkıntılara rağmen oğlunu hiç yalnız bırakmayan baba Ramazan Doğan’ın büyük fedakarlık göstermesi ise herkes tarafından takdir ile karşılandı. 17 yaşındaki genç öğrencinin kısa bir süre içerisinde taburcu olarak Denizli’ye geleceği ve geri kalan tedavisinin Acıpayam İlçesinde devam edileceği öğrenildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TUZCU ISI GRUP
    YÜZDE 20 İNDİRİM   

HAKAN AVM

  PTT Altı ACIPAYAM
     
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam788
Toplam Ziyaret5370066