sitene türk bayrağı

 Denizlili Genç Girişimci Karpuzdan Pekmez Yaptı

Denizlili genç girişimci Necdet Sarmak, karpuzdan pekmez üretti. Tarlasında ürettiği karpuzları değerlendiren Sarmak karpuz pekmezi yaparak Denizli’ye yeni bir lezzet kazandırdı.

Denizlili Genç Girişimci Karpuzdan Pekmez Yaptı

Denizlili genç girişimci Necdet Sarmak,  karpuzdan pekmez üretti. Tarlasında ürettiği karpuzları değerlendiren Sarmak karpuz pekmezi yaparak Denizli’ye yeni bir lezzet kazandırdı.

Denizli'de girişimci karpuzdan pekmez yaptı. Tavas ilçesinde yaşayan çiftçilik Necdet Sarmak tarlasında ürettiği karpuzlardan pekmez yapmayı başardı.

KARPUZ PEKMEZİ NASIL YAPILIYOR?

Hasat edildikten sonra suyu çıkarılan karpuzlar pekmez olması için büyük kazanlarda 8 – 10 saat kaynatılıyor.
Pekmez yapımında ialesiyel birlikte çalışan üretici Necdet Sarmak, “Gayemiz hem bu lezzeti yöremize kazandırmak hem de ekonomik anlamda karpuzumuzu değerlendirmek. Bu yaz sezonunda ürettiğimiz karpuzun bir kısmını nasıl değerlendirebiliriz diye araştırma yaptık. Karpuzdan da pekmez üretildiğini öğrendik. Neden yapmayalım dedik ve üretmeye başladık. Pekmez üretme konusunda başarılı da olduk. Mutluyuz. Üretmeyi seviyoruz. Kendimize ve yöremize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

KARPUZ PEKMEZİNDEKİ VİTAMİNLER

Süper pekmez olarak adlandırılan karpuz pekmezi içerdiği demir, fosfor, magnezyum A ve C vitaminleri ile adeta mineral ve besin deposu.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TUZCU ISI GRUP
   YÜZDE 20 İNDİRİM 

AYTEKİN TARIM&MARKET

Aktif Ziyaretçi14
Bugün Toplam771
Toplam Ziyaret5138782