sitene türk bayrağı


   

Belediye Meclis Toplantısında Önemli Kararlar Alındı

Acıpayam Belediye Meclisinin Eylül ayı toplantısının ikinci oturumu tamamlandı.

Belediye Meclis Toplantısında Önemli Kararlar Alındı

Acıpayam Belediye Meclisinin Eylül ayı toplantısının ikinci oturumu tamamlandı.

Meclis Belediye toplantı salonunda Hulusi Şevkan'ın başkanlığında toplandı ve gündemdeki maddeleri görüştü. 

Gündem maddelerine geçilmeden önce Başkan Hulusi Şevkan muhalefetten Mehmet Alev ile Zühal Demir'in verdiği soru önergelerini yapıcı bulduğunu söyledi ve kendilerine teşekkür etti.

Bir önceki toplantıda Ertan Başkan'ın dile getirdiği ses kayıtlarıyla ilgili araştırma komisyonun kurulması önerisi yeniden ele alındı ve Şevkan buna gerek olmadığını hatta meclisi ilgilendirmediğini belirtti ve elinde bulunan bir belgeden konuyla alakalı takipsizlik kararı verildiğini aktardı.

Bunun akabinde ise CHP'li Ertan Başkan belgenin fotokopisini veya dosya numarasını istemesi üzerine Şevkan, "Adliyeye giderek öğrenebilirsiniz" dedi.

CHP'li Ertan Başkan, ilaçlama işinin Belediyeye ait bir iş olduğunu, ve meclisi ilgilendirdiğini, ayrıca Belediyeye ait bu işi ilaçlama işini kardeşiniz Nazım Şevkan'ın işyerinde konuşulması sizce doğru mudur, dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Erdem'in maaşının belirlenmesi konusunda ise Belediye Başkanının maaşının üçte ikisi olan 7900 Tl. AK Partili meclis üyelerinin tamamı kabul oyu kullanırken muhalefet ise kabul etmedi.

Ayrıca muhalefet CHP grubundan bir meclis üyesine Belediye Başkan Yardımcılığı verilmesi durumunda bu görevi 2500 Tl. ücretle yapacaklarını beyan ettiler.

İlçeye bağlı bazı mahallelerdeki parça halinde olan yerlerin satılması konusua ise yine AK Partili üyelerin oy çokluğu ile kabul edildi.

HEPSİNİ SATALIM

AK Partili Mahir Altuğ bu arada, Belediyeye ait "satılacak yerler varsa hepsini birden satalım her ay gündeme gelip durmasın" önerisi ilgi görmedi.

Şevkan, Zühal Demir'in Zahire Pazarı konusundaki önerisini uygun bulduklarını ve bu konunun değerlendirileceğini söyledi.

Yüksek Okul konusundaki öneriyi de destek veriyoruz ve Fen Lisesi konusundaki çalışmalarımız bitince bilgilendireceğiz, dedi.

Sanayi kavşağı konusunda da Karayollarından gelen raporda her türlü yatay ve dikey trafik işaretleri mevcut olup, kavşakta yapılmakta olan trafik yoğunluk tespitlerinden sonra sinyalizasyon sistemi değerlendirilecektir, dedi.

Belediyeye Türkiye Cumhuriyeti yazılması konusundaki sorular üzerine Şevkan bu konunun zamanı gelince yapılacağını ifade etti. 
CHP'li Ali Bardakçı ise Belediye olarak zaman sorunu yaşıyoruz, net bir tarih vermiyorsunuz şu yazıyı bir an önce yazsanız Başkanım, dedi.
Bu arada AK Partili Abdullah Kandemir ise 2019 biraz zor ama 2020'de belki olabilir, esprisi yaptı.


Belediyenin üst katında bu yıl faaliyete geçecek olan Misafirhanede kalacak öğrencilerin sabah kahvaltısı, akşam yemeği ve kalma ücreti de aylık 500 tl.olarak belirlendi.

Öte yandan Belediye Stratejik plan oylaması ise muhalefetin rakamsal verilerin girilmediği sayfaların boş olduğu dile getirilmesi üzerine oylamadan vazgeçildi ve veriler girildikten sonra yeniden oylanacak.

Acıpayam Gazetesi.com


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ay Yıldız Pide Aile Restorant
Cihan Pütkül  Tel. 0.536 613 18 10
    Oğuz Mah. Yol Kavşağı   Acıpayam


TUZCU ISI GRUP
   YÜZDE 20 İNDİRİM 

     
AYTEKİN TARIM&MARKET

Aktif Ziyaretçi10
Bugün Toplam299
Toplam Ziyaret4957222