sitene türk bayrağı

 Milletvekili Şahin Tin, Türkiye’yi Moritanya’da temsil etti

Türkiye Cumhuriyeti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Moritanya’nın başkenti Nuakşot’ta Türkiye Maarif Vakfı Okullarında okuyan öğrencilerin mezuniyet törenine katıldı.

Milletvekili Şahin Tin, Türkiye’yi Moritanya’da temsil etti;

“GÜÇLÜ BAĞLARA SAHİBİZ”

Türkiye Cumhuriyeti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Moritanya’nın başkenti Nuakşot’ta Türkiye Maarif Vakfı Okullarında okuyan öğrencilerin mezuniyet törenine katıldı.

Mezunlar buluşmasında katılımcılara ve mezun olan öğrencilere hitap eden Milletvekili Şahin Tin; “Türkiye ile Moritanya ortak tarihi, kültürel mirasları ve aynı dini değerlere sahip olması bakımından güçlü kardeşlik ve dostluk bağlarına sahiptir. Gelecek hedeflerimizi birlikte yakalamak için güç birliğimiz her geçen gün artıyor. İki ülke ilişkilerini inşallah daha da zirveye taşıyacağız” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Moritanya ziyareti esnasında öncelikle yeni göreve seçilen Moritanya Cumhurbaşkanı Muhammed Veled El-Gazvani’nin yemin törenine katıldı. Ardından Türkiye Maarif Vakfı’nın Moritanya’nın başkenti Nuakşot’ta bulunan okullarından mezun olan lise öğrencilerinin mezunlar buluşmasına iştirak etti.

Çok sayıda üst düzey bürokrat, milletvekilleri ve bakanlık yetkililerinin hazır bulunduğu buluşmada Denizli Milletvekili Milletvekili Şahin Tin ile birlikte Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ve İslam İşbirliği Teşkilatı Sekreter Yardımcısı Musa Kulaklıkaya da yer aldı.

“DOSTLUĞUMUZU DAHA DA PEKİŞTİRECEĞİZ”

Moritanya’da seçilen yeni Cumhurbaşkanı Muhammed Veled El-Gazvani’nin Moritanya’ya hayırlı uğurlu olması dileğinde bulunarak sözlerine başlayan Milletvekili Şahin Tin; “Moritanya’ya ilk defa Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte 2018 yılında geldim. Moritanya’yı çok sevdim. Burada yaşayan Moritanyalı kardeşlerimizin dostluğu, ülkemizle olan ortak tarihi ve kültürel değerleri ile kurulan gönül bağlarını hep birlikte daha da pekiştireceğimize yürekten inanıyorum. Bu adımlar ve Türkiye Maarif Vakfımızın burada sergilediği faaliyetler bundan sonraki süreçlerde de dostluğumuzun gelişmesine ve daha da ilerlemesine ivme katacaktır” dedi.

“MÜNEVVER KİŞİLER YETİŞTİRMEK ZORUNDAYIZ”

Konuşmasında, “Moritanya bize hem geçmiş tarihte hem de bugüne kadar kardeş ülke olmuş ve her zamanda öyle olmaya da devam edecektir” diyen Milletvekili Şahin Tin; “İki ülke arasında kurulan kardeşliğin yansımalarını bugün burada hep beraber görmekteyiz. Türkiye Maarif Vakfı sayesinde değerli öğretmenlerimizin eğitimleri ve sayın direktörümüzün de gayretli çabaları ile Moritanya’daki gençlerimizin en iyi şekilde öğrenim görmelerini sağlamış oluyoruz. Dünya’nın neresinde olursa olsun ilim tahsil etmek ve buna vesile olmak bizim için ibadetlerin en vazgeçilmezidir. Müslüman toplumlar iyi eğitimli ve ilim sahibi, münevver kişiler olmak zorundadır. İnşallah bunu hep birlikte başaracağız” ifadelerine yer verdi.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TUZCU ISI GRUP
   YÜZDE 20 İNDİRİM 

AYTEKİN TARIM&MARKET

Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam182
Toplam Ziyaret5062246