sitene türk bayrağı

 


Honaz'da Seçim Tekrarlanacak

AK Parti, 8 oy farkla Honaz seçimlerini kaybedince, önce İlçe Seçim Kurulu’na itiraz etti. 80 sandıktan 41’indeki oylar yeniden sayıldı, fark 8’den 3’e düştü.

Honaz'da Seçim Tekrarlanacak

AK Parti, 8 oy farkla Honaz seçimlerini kaybedince, önce İlçe Seçim Kurulu’na itiraz etti. 80 sandıktan 41’indeki oylar yeniden sayıldı, fark 8’den 3’e düştü.

Ama kazanan değişmedi. Bunun üzerine AK Parti bu kez İl Seçim Kurulu’na geçersiz oyların yeniden sayılması için bir itiraz daha yaptı. İtiraz üzerine İl Seçim Kurulu, 13 sandıkta geçersiz oyları yeniden inceleme kararı aldı. AK Parti’nin itirazı ettiği 6 sandıkta Turgut Devecioğlu 1 oy ile öne geçti.

Yüksek Seçim Kurulu, Honaz için kararını verdi. Honaz’da seçim tekrar yapılacak.

AK Parti, 8 oy farkla Honaz seçimlerini kaybedince, önce İlçe Seçim Kurulu’na itiraz etti. 80 sandıktan 41’indeki oylar yeniden sayıldı, fark 8’den 3’e düştü. Ama kazanan değişmedi. Bunun üzerine AK Parti bu kez İl Seçim Kurulu’na geçersiz oyların yeniden sayılması için bir itiraz daha yaptı. İtiraz üzerine İl Seçim Kurulu, 13 sandıkta geçersiz oyları yeniden inceleme kararı aldı. AK Parti’nin itirazı ettiği 6 sandıkta Turgut Devecioğlu 1 oy ile öne geçti.

Ancak bu kez de CHP’nin itirazı ile 7 sandık açıldı ve geçersiz oylar incelendi. Bu sandıktan 2 geçersiz oy CHP hanesine yazıldı ve 1 oy farkla seçimin galibi yine CHP adayı Yüksel Kepenek olmuştu.

AK Parti yine bu duruma itiraz ederek bu kez itirazını YSK’ya iletti. YSK, Honaz’daki seçimi iptal ederek Belediye Başkanlığı seçiminin tekrarlanmasına karar verdi.

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, sosyal medyadan yaptığı açıklamada YSK’nın 2 Haziran’da Honaz seçimlerinin yenilenmesi kararını verdiği söyledi.

Yüksek Seçim Kurulu ‘kısıtlı 5 kişi oy kullandı’ tespiti üzerine iptal kararı verdi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ay Yıldız Pide Aile Restorant
Cihan Pütkül  Tel. 0.536 613 18 10
    Oğuz Mah. Yol Kavşağı   Acıpayam


     
AYTEKİN TARIM&MARKET

Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam479
Toplam Ziyaret4856650