sitene türk bayrağı

 Honaz'da Seçim Tekrarlanacak

AK Parti, 8 oy farkla Honaz seçimlerini kaybedince, önce İlçe Seçim Kurulu’na itiraz etti. 80 sandıktan 41’indeki oylar yeniden sayıldı, fark 8’den 3’e düştü.

Honaz'da Seçim Tekrarlanacak

AK Parti, 8 oy farkla Honaz seçimlerini kaybedince, önce İlçe Seçim Kurulu’na itiraz etti. 80 sandıktan 41’indeki oylar yeniden sayıldı, fark 8’den 3’e düştü.

Ama kazanan değişmedi. Bunun üzerine AK Parti bu kez İl Seçim Kurulu’na geçersiz oyların yeniden sayılması için bir itiraz daha yaptı. İtiraz üzerine İl Seçim Kurulu, 13 sandıkta geçersiz oyları yeniden inceleme kararı aldı. AK Parti’nin itirazı ettiği 6 sandıkta Turgut Devecioğlu 1 oy ile öne geçti.

Yüksek Seçim Kurulu, Honaz için kararını verdi. Honaz’da seçim tekrar yapılacak.

AK Parti, 8 oy farkla Honaz seçimlerini kaybedince, önce İlçe Seçim Kurulu’na itiraz etti. 80 sandıktan 41’indeki oylar yeniden sayıldı, fark 8’den 3’e düştü. Ama kazanan değişmedi. Bunun üzerine AK Parti bu kez İl Seçim Kurulu’na geçersiz oyların yeniden sayılması için bir itiraz daha yaptı. İtiraz üzerine İl Seçim Kurulu, 13 sandıkta geçersiz oyları yeniden inceleme kararı aldı. AK Parti’nin itirazı ettiği 6 sandıkta Turgut Devecioğlu 1 oy ile öne geçti.

Ancak bu kez de CHP’nin itirazı ile 7 sandık açıldı ve geçersiz oylar incelendi. Bu sandıktan 2 geçersiz oy CHP hanesine yazıldı ve 1 oy farkla seçimin galibi yine CHP adayı Yüksel Kepenek olmuştu.

AK Parti yine bu duruma itiraz ederek bu kez itirazını YSK’ya iletti. YSK, Honaz’daki seçimi iptal ederek Belediye Başkanlığı seçiminin tekrarlanmasına karar verdi.

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, sosyal medyadan yaptığı açıklamada YSK’nın 2 Haziran’da Honaz seçimlerinin yenilenmesi kararını verdiği söyledi.

Yüksek Seçim Kurulu ‘kısıtlı 5 kişi oy kullandı’ tespiti üzerine iptal kararı verdi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TUZCU ISI GRUP
   YÜZDE 20 İNDİRİM 

AYTEKİN TARIM&MARKET

Aktif Ziyaretçi15
Bugün Toplam225
Toplam Ziyaret5108527