sitene türk bayrağı

 


Filmlerde Bile Böylesi Görülmedi

Denizli'de yaşayan O.Ç. (23) sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan gördüğü şoförlük ilanı üzerine İstanbul'a gitti.

Filmlerde Bile Böylesi Görülmedi

Denizli'de yaşayan O.Ç. (23) sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan gördüğü şoförlük ilanı üzerine İstanbul'a gitti.

İlandaki kişi, "Araba kiralaman lazım, o arabada şoförlüğünü test edeceğiz" diyerek O. Ç.'ye, araç kiralattı, ardından GPS takacağız diyerek arabayı alarak kayıplara karıştı. Dolandırıldığını anlayan genç, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu dilekçesine göre iddia edilen olay şöyle oldu; Lise mezunu 23 yaşındaki O.Ç. bir sosyal medya sitesinden iş ilanı görerek, ilanı tıkladı. Ardından ilandaki numarayı arayan O.Ç., kendini 'Tarık' olarak tanıtan kişi ile iletişime geçti. Tarık,  şoförlük işi olduğunu ancak İstanbul'a gelmesi gerektiğini söyledi, bunun üzerine O.Ç. de Denizli'den İstanbul'a geldi.
O.Ç.'nin tekrar aradığı Tarık, "Şoförlük dereceni bilmiyoruz o yüzden senin araba kiralaman lazım, o arabada şoförlüğünü test edeceğiz" dedi. Araba kiralama şirketine yönlendirilen O.Ç. 2 günlüğüne 500 liraya bir araç kiraladı ve kendisine atılan konuma gitti. O.Ç. Güngören'de 35-40 yaşlarında bir kişiyle buluştu. Bu kişi, O.Ç.'ye "Arabaya kamera ve GPS takıp aracı sana geri getireceğiz" diyerek arabayı aldı. Aradan bir gün geçti ancak aracı geri getiren olmadı. Bunun üzerine O.Ç. arabayı teslim ettiği kişiyi aradı, bu kişi de arabayı Silivri'de teslim edeceklerini söyledi. O.Ç. şüphelenerek durumu polise bildirdi.
O.Ç. polisle birlikte Silivri'ye gitti ancak gelen olmadı. Bunun üzerine O.Ç. de Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusuna bulundu.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TUZCU ISI GRUP
   YÜZDE 20 İNDİRİM 

Ay Yıldız Pide Aile Restorant
Cihan Pütkül  Tel. 0.536 613 18 10
    Oğuz Mah. Yol Kavşağı   Acıpayam


     
AYTEKİN TARIM&MARKET

Aktif Ziyaretçi10
Bugün Toplam1062
Toplam Ziyaret4922319